Hlavní stránka Systém O stránkách O stránkách
O stránkách

Informační server www.jablonec-krkonose.cz zahájil svůj provoz v srpnu roku 2001. Jeho cílem bylo a je vytvoření informačního portálu s propojením na vše co souvisí s městem

a jeho širokým okolím a je umístěno na internetu. Dále poskytnutí informací pro turisty i občany města a okolních obcí (služby, obchod, doprava, lyžování, sport, ubytování, kulturní a sportovní akce, ...) ale i možnost zviditelnění jednotlivých firem a spolků působících ve městě a okolí, pokud o to projeví zájem.

Umístění v sekcích ubytování a firmy je zpoplatněno. V případě zájmu o zařazení do této sekce je k dispozici ceník a podmínky. Dle dosavadních zkušeností je právě tato sekce nejnavštěvovanější a má přímý vliv na obsazenost jednotlivých ubytovacích kapacit.

Při tvorbě a správě těchto stránek byla a je zohledněna přístupnost a bezbariérovost webu tak, aby splňovaly všechny zásady přístupnosti podle metodik Blind Friendly Web (projekt Sjednocené organizace slabozrakých a nevidomých), WCAG 1.0 a Best practice - Pravidel pro tvorbu přístupného webu pro účely novely Zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy.

Web je vytvořen podle specifikace XHTML 1.0 Strict a dodržuje syntaktickou a sémantickou správnost. Obsah je kompletně oddělen od stylu pomocí CSS, díky tomu je možné web prezentovat na dalších výstupních zařízeních. Velikost písma je definovaná v relativních jednotkách, takže písmo se dá zvětšovat i zmenšovat pomocí nastavení prohlížeče.

Zpracování a použité technologie primárně podporují prohlížení v Internet Exploreru 7 a vyšší, Firefox 2 a vyšší. Podpora zpětné kompatibility pro starší verze prohlížečů není a nebude plně zapracována. Toto však nebrání přístupu a ovládání webu, může však mít vliv na zobrazování některých, zejména grafických, prvků.

Syndikace obsahu webu je ve formátu RSS (Really Simple Syndication) ve verzi RSS 2.0. Výstupní kódování stejně jako u celého webu UTF-8.

Na tomto webu jsou některé informace dostupné v jiné než textové či hypertextové podobě. Odkazy vedoucí na tyto soubory jsou v textu vyznačeny příslušnou ikonou upozorňující na jiný obsah cílového odkazu. Dokumenty se mohou vyskytnout v těchto formátech: PDF, DOC, XLS, PPT, RTF, ZIP, RAR.

Použitý publikační systém Joomla! doplněný komponentami třetích stran.

Veškerý aktivní obsah neshromažďuje žádné osobní údaje a nepředstavuje bezpečnostní riziko pro návštěvníky stránek.

Vaše náměty, postřehy či informace o problémech se zobrazováním těchto stránek prosím zasílejte na adresu správce serveru Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 

Další menu

Fotogalerie
On-line kamery
Stav vody
- - - - - - -
Archiv zpráv

O stránkách

Informační server www.jablonec-krkonose.cz zahájil svůj provoz v srpnu roku 2001. Jeho cílem bylo a je vytvoření informačního portálu s propojením na vše co souvisí s městem

Celý článek...

Prezentace

Ceník prezentace:

  • prezentace ubytování 660,- Kč / rok
  • prezentace ostatní 420,- Kč - jednorázově
  • základní záznam zdarma
Celý článek...

Napsali o nás

Internet řekne o družici nad městem.

Jaké satelity a družice budou létat nad Jabloncem nad Jizerou příštích čtrnáct dní? Jaká je voda v

Celý článek...